Czy jesteście na etapie wyposażania swojego nowego pokoju dziennego lub sypialni? A może już całe lata nic nie zmieniałeś w domu i chciałabyś chociaż trochę odmienić jego charakter? To jasne, że bardzo prostym sposobem może być wymiana dekoracyjnych dodatków w salonie. A może warto zastanowić się nad uwzględnieniem tapety naściennej?

Moda na tapety ścienne wraca!
Trzeba przyznać, że tapety ścienne wracają do łask. Co raz częściej w nowoczesnych aranżacjach obserwujemy niebanalne tapety z intrygującymi wzorami. Zastosowanie ich zamiast malowania powoduje, że wnętrze staje się atrakcyjniejsze, ciekawsze. Choć to nie oznacza, że nie możemy też tapety ściennej zastosować jako dobrze dobrany detal dekoracyjny. Otóż nie musimy tapetować całej powierzchni. Być może bardzo dobrze spisze się po prostu pasek naniesiony na jednej ze ścian w salonie, holu bądź jadalni. W połączeniu z dobrze dobranym reflektorem z miękkim światłem może dać zaskakująco fajny efekt.

Tapety ścienne do sypialni

 

Uwzględnienie tapety na ścianie w sypialni w postaci jednego paska może też bardzo fajnie wyglądać w kuchni, służąc jedynie za element sygnalizujący oddzielenie, np. jadalni od kuchni. Oczywiście aby tapeta dekoracyjna mogła pełnić taką rolę, musimy dość starannie dobrać wzór tapety. To oczywiste, że najrozsądniej wybierać takie tapety dekoracyjne, które będą posiadały pojedyncze wzory na jednolitym tle, dzięki czemu unikniemy brzydkiego‚ obcięcia wzoru na krawędziach fototapety’.

Atmosfera w sypialni
Jaki klimat w sypialni ci odpowiada? To wiadome, że każdy ma odmienny gust, ale wiemy, że chyba niewielu lubi ciemne, ponure przestrzenie. Jeśli chcemy utworzyć miejsce, w którym zregenerujemy siły, zrelaksujemy się bezwzględnie musi być ono jasne i spore.
Czasem niechcący sami możemy spowodować, że salon będzie smutny. Wystarczy, że powiesimy zbyt masywne zasłony czy bardzo gęste rolety. Wystarczy do tego gęsty ciemny dywan i w analogicznych barwach tapety i już mamy zepsuty salon…
Sposobem na rozjaśnienie pokoju, poza oczywiście wymianą lamp na silniejsze będzie uwzględnienie rzecz jasna jasnych kolorów na ścianach, suficie oraz posadzce. To, że strop musi być jasny będzie bezapelacyjne, im bowiem będzie on ciemniejszy tym wyraźniej będzie ‘przygniatał’. Dobrym sposobem na rozjaśnienie będzie też uwzględnienie odpowiedniej, jasnej fototapety z eleganckimi wzorami.