To jest oczywiste, że w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym musi być zaplanowana komunikacja między parterem, a wyższą kondygnacją. Raczej nie montujemy w tym celu windy :), wolimy na ogół metody tradycyjne, czyli schody. Jak wykonać schody, by się ciekawie prezentowały? Otóż ogromną rolę odgrywają tu balustrady.

Na rynku budowlanym możemy znaleźć mnóstwo rozwiązań, począwszy od prostych, ale eleganckich, trwałych i niezawodnych, a skończywszy na bardzo efektownych, stylowych pomysłach. Do jednego z popularniejszych typów balustrad należą balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Wyglądają one bardzo elegancko i są przy tym niezwykle trwałe.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych balustrad wykonanych ze stali nierdzewnej.

Ciekawe schody z balustradą

Ciekawe schody z balustradą

Balustrada przy schodach murowanych

Balustrada przy schodach murowanych

Balustrada przy schodach drewnianych

Balustrada przy schodach drewnianych

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony http://www.kelmet.pl/balustrady-ze-stali-nierdzewnej

Co ciekawe na zdjęciach pokazane są balustrady przeznaczone do samodzielnego montażu. Mogą mieć zastosowanie zarówno w domach prywatnych jak i w obiektach użyteczności publicznej. Jest to opcja szczególnie przydatna osobom, które prace budowlane czy remontowe planują wykonywać samemu. Jeżeli ktoś buduje dom od podstaw i wynajmuje do tego ekipę budowlaną, zapewne mogą zaproponować inne rozwiązania, takie jak balustrady kute (często bardzo ładnie się prezentujące) czy nawet balustrady wykonane z wysokiej jakości szkła. A jaką balustradę ty wybierzesz?