Pewnie nieraz próbowaliście dokładnie umyć taki zwykłą miskę sedesową stojącą na ziemi. Aby ją wyczyścić dokładnie z zewnątrz oraz umyć wokół niej podłogę trzeba się nieźle przy tym nagimnastykować. Szczególnie, jeśli mamy mieszkanie w bloku, ponieważ łazienki wtedy zwykle są małe, więc ciężko się dostać w każdy zakamarek. Chyba więc już wiecie, dlaczego chcę Wam polecić raczej wiszące miski. Po prostu ułatwi to utrzymanie czystości.

Jednak to nie jedyny podwód. Jak zapewne się orientujecie, miski takie montuje się na stelażach, które później trzeba zabudować. Przykładowy stelaż wygląda mniej więcej tak:

grohe-rapid-sl-fresh-5-1_29624

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.sklepkati.pl/k353,ceramika-sanitarna-miski-wiszace-wc.html

Po zabudowaniu ze ściany wystaje tylko miska. Nie musimy ścierać kurzu osiadającego zwykle na spłuczce. Wygląda to bardzo estetycznie i na pewno pasuje do minimalistycznego stylu naszej łazienki. Optycznie powiększa nam się także przestrzeń. Zobaczcie jak wygląda to po montażu:

Może jednak zastanawiacie się, co jeśli wasza łazienka ma odpływ w posadzce? Czy trzeba urządzać konkretną demolkę, by zmienić położenie odpływu? Nie, ponieważ takie stelaż stawiamy wtedy w lekkim odstępie od ściany i obudowujemy płytami z karton-gipsu. Dobry fachowiec bez problemu sobie z tym poradzi. Dodatkowym plusem takiej zabudowy, jest to, że możemy przestrzeń nad stelażem pociągnąć aż do sufitu, zagospodarowując w ten sposób wolne miejsce półkami.

Jeśli planujecie remont, to pomyślcie o założeniu miski sedesowej wiszącej. A budując nowy dom od razu lepiej dostosujcie hydraulikę do takiego rozwiązania. Dzięki temu nie będzie trzeba nic przerabiać. Na koniec dodają jeszcze parę propozycji, takich misek:

cersanit-nano-miska-wisz_27802

duravit-starck-3-miska-w_27759

villeroy-boch-joyce-misk_33754

duravit-puravida-miska-w_28789

villeroy-boch-pure-stone_35299

duravit-1930-miska-wisza_27960

kolo-ego-miska-wiszaca-r_5921

kolo-life-miska-wiszaca_35193

roca-hall-miska-wc-wisza_5024

kolo-ovum-by-antonio-cit_27768

cersanit-deco-miska-wisz_6527

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.sklepkati.pl/k353,ceramika-sanitarna-miski-wiszace-wc.html