apartment-416039_960_720

Od jakiegoś czasu obserwujemy powrót mody na dywany. Ale nie jest to taka moda, jaką pamiętamy z lat PRL-u, kiedy także kupowało się dywany, ale były one bardzo słabej jakości i do tego nie wyglądały zbyt ładnie. Dzisiejsze dywany to ciekawe, nowoczesne wzornictwo oraz orientalne motywy. Również ich jakość jest znacznie wyższa niż kiedyś, ponieważ producenci stają naprzeciw wymaganiom świadomego klienta.

Jakimi dywanami zdobi się dzisiaj wnętrza salonów? Wszystko zależy od całej aranżacji. Na przykład w salonie w stylu eklektycznym lub vintage, dobrze będą prezentować się dywany o orientalnym wzornictwie. Ale nie tylko. W niektórych wypadkach nowoczesny motyw na dywanie może być bardziej odpowiedni dla całego wnętrza, niż typowy orient. Zobaczcie niektóre propozycje:

dywan_agnella_standard_alan_terakota_witek_pl_zmn

dywan_wiskozowy_toledo_witek_pl_0

dywan_kazak_90x140_witek_pl_(1)

dywan_orientalny_pls_welna_jedwab_witek_pl_(1)[4]

dywan_dywilan_omega_kelis_red_witek_pl

dywan_osta_carpets_piazzo_1264_115_witek_pl

Ciekawie wyglądają także nowoczesne dywany, które celowo stylizuje się na stare i poprzecierane. Z języka angielskiego taki styl nazywa się: „used look”. Dywan postarzany może pasować do wnętrz, w których w całej aranżacji napotyka się przedmioty i meble, które celowo są podniszczone. Aranżacja takiego salonu to styl Shabby chik, czyli sfatygowany, stary szyk. Oto niektóre z takich „poprzecieranych” dywanów, które mogą pasować do tego stylu:

dywan_osta_carpets_belize_72403_920_witek_pl

dywan_osta_carpets_piazzo_12168_505_witek_pl

dywan_osta_carpets_piazzo_12171_505_witek_pl

dywan_osta_carpets_belize_72413_920_witek_pl

Warto także wspomnieć o nowoczesnych motywach na dzisiejszych dywanach. Ich barwy oraz struktura, są przeróżne. Niektóre z nich, to dywany płasko tkane, całkiem gładkie, zwane też sznurkowymi. Inne natomiast mają dość gęste i puszyste runo, strzyżone pod różnymi kątami, dzięki czemu osiąga się wizualny efekt 3D. Dywany nowoczesne znajdą zastosowanie we wnętrzach urządzonych w minimalistycznym i modernistycznym stylu. Dobrze będą wyglądać również w skandynawskiej aranżacji oraz wspomnianej wcześniej stylizacji eklektycznej. Tak naprawdę, to jaki dywan położymy w salonie nie zawsze będzie zależało konkretnie od danego stylu. Czasem może chodzić o dodatek w podobnej kolorystyce, lub z motywem nawiązującym do motywu powtarzającego się w danej aranżacji. Na koniec przedstawiam zdjęcia dywanów o nowoczesnym wzornictwie:

dywan_obsession_passion_730_pas_kolo_multi_witek_pl_(1)

dywan_kamienie_obsession_stepstone_740_ste_kolo_witek_pl_(1)

dywan_h049a_yellow_sumatra__witek_pl

dywan_osta_carpets_perla_2228_100_welna_witek_pl

dywan_agnella_funky_lit_fiolet_witek_pl

dywan_shaggy_istambul_czerwono_czarny_s_5040_red_witek_pl

Zdjęcia pochodzą ze strony:http://kochamydywany.pl/