young-510453_640

Pokój młodzieżowy to jedno z trudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Musi ono być nie tylko praktyczne ale i odpowiadać gustowi i zainteresowaniom osoby, która ma w nim mieszkać. A jak wiadomo gust młodzieży jest bardzo różny i często się zmienia. W tym poście kilka propozycji na urządzenie pokoju młodzieżowego w fajnym stylu.

 

Poznaj upodobania nastolatka

 

Jeśli chcemy, żeby nasze dziecko było zadowolone ze swojego pokoju i bez skrępowania zapraszało do niego znajomych, musimy wziąć pod uwagę to co lubi. Oczywiście nie musimy a nawet nie powinniśmy bezkrytycznie przyjmować jego wizji ale warto zapytać do o zdanie i uwzględnić jego pomysły.

Warto w pokoju nastolatka umieścić elementy, które będą nawiązywały do jego zainteresowań. Ciekawym sposobem na to jest zastosowanie tapety. Tutaj możliwości mamy praktycznie nieograniczone- jeśli dziecko interesuje się np. rowerami czy sportem, możemy dobrać odpowiednią tapetę. Sklepy internetowe i stacjonarne pękają w szwach dlatego znalezienie odpowiedniego i nowoczesnego wzoru za rozsądne pieniądze nie powinno być problemem.

Jeśli mamy możliwość i miejsce warto w pokoju zrobić miejsce aby nastolatek mógł rozwijać swoje zainteresowania. Może lubi rysować? Wtedy możemy pokusić się o odpowiednią lampkę kreślarską. Innym ciekawym pomysłem jest zamówienie u stolarza odpowiedniego biurka. Może ono zawierać dodatkową wysuwaną półkę, w której młody artysta będzie miał miejsce na swoje przybory czy papier. Takie rozwiązanie może też być dobre, jeśli chcemy aby nasza córka miała „tajne” miejsce na swoje kosmetyki.

 

Kącik dla mola książkowego

 

Jeśli nastolatek jest molem książkowym możemy wyposażyć jego pokój w dodatkowy, ciekawy regał na książki. Taki regał możemy wykonać np. na zamówienie w zakładzie stolarskim. Wtedy możemy zdecydować się na niesymetryczne półki- bardzo popularne w ostatnich aranżacjach. Do tego możemy dodać na ścianę ciekawy napis- możemy go wykonać wykorzystując szablon lub kupić napis w postaci naklejki.

Do takiego kącika młodego czytelnika możemy dorzucić jeszcze wygodny fotel. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się worek sako. Takie fotele a nawet kanapy można kupić np. na allegro. Tego typu mebel jest wykonany z materiału, kształtem przypomina worek i jest wypchany styropianowymi kuleczkami. Dopasowuje się on do pozycji w jakiej się siedzi a także do pleców każdego użytkownika. Jest szczególnie wygodny zimą- styropian idealnie izoluje od ziemi, dzięki czemu czujemy przyjemne ciepło.

 

Klasyczne aranżacje

 

A co jeśli chcemy urządzić pokój dziecka w klasycznym stylu? Tutaj otworem stoją sklepy meblowe. Na ich stronach mamy szeroki wybór aranżacji pokoi młodzieżowych. Możemy wybierać między jasną i ciemną kolorystyką i między tradycyjnymi i bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym ze sklepów posiadających szeroką ofertę mebli młodzieżowych jest firma meble Forte. Na ich stronie http://www.forte.com.pl można obejrzeć wszystkie aranżacje i wybrać najbardziej pasującą do naszych i nastolatka potrzeb.