Kiedy nasze auto stanie na drodze i nie jesteśmy w stanie ruszyć dalej na pewno nie będziemy czytać opinii na forum, dzwonić po znajomych tylko wybierzemy pierwszy numer, który zobaczymy w wyszukiwarce po wpisaniu hasła, np. pomoc drogowa Zielona Góra.

Nie zapomnijmy o bezpieczeństwie!

Kiedy auto jest zepsute musimy zadbać o to, aby inni kierowcy widzieli nas na trasie. Należy włączyć światła awaryjne, następnie światła postojowe. Nie można zapomnieć również o tym, aby ustawić odpowiednio trójkąt ostrzegawczy. Kiedy to zrobimy musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać w bezpiecznym miejscu na przyjazd pomocy drogowej.

Jakie czynniki są ważne przy wyborze pomocy drogowej?

Warto przejrzeć sobie oferty firm, które oferują pomoc drogową, aby mieć ich numer zapisany w telefonie „na w razie czego”. To pozwoli nam porównać kilka ofert i wybrać odpowiednią pomoc.

Popytajmy wśród znajomych, poczytajmy opinie osób w Internecie. Zwróćmy uwagę na to ile dana firma działa na rynku, a co za tym idzie jakie ma doświadczenie i jakie referencje można o nich przeczytać.

Samochód na lawecie

Samochód na lawecie, źródło: Auto-Handel

Na co zwrócić uwagę?

Tak jak wspominaliśmy bardzo ważne jest to z jakiego sprzętu korzysta dana pomoc drogowa. Im więcej sprzętu posiada pomoc drogowa tym lepiej. Jeśli ma kilka samochodów to może obsługiwać kilku różnych klientów, a więc czas oczekiwania się skraca.

Zwróćmy też uwagę na to jakie usługi ma pomoc drogowa. Muszą spełniać nasze oczekiwania i potrzeby.

Dość istotne jest to czy firma ma warsztat oraz parking. Jest to o wiele wygodniejsze niż szukanie dodatkowych usług.

Niemalże kluczową kwestią jest czas, w którym pomoc drogowa dotrze na miejsce. Coraz więcej firm jest tak zorganizowanych, aby ten czas był możliwie najkrótszy.

Kolejna rzecz to obszar działania firmy. Każda firma ma określony zasięg i warto wiedzieć czy dojedzie w dane miejsce.

Ostatni punkt to dostępność usług. Najlepiej jest kiedy firma jest otwarta 24 h, 7 dni w tygodniu, również we wszelkie święta. Nie da się przewidzieć kiedy nasz samochód się zepsuje lub dojdzie do kolizji. Bardzo często właśnie do wypadków dochodzi w dni wolne.

Jeśli mamy wątpliwości to warto zadzwonić do firmy, której oferta nam się spodoba i dopytać o czas realizacji, ceny i dostępność.