water-321524_640

Własny dom to marzenie nie jednej osoby. Kiedy już uda się go wybudować, zostaje do załatwienia i zrobienia wiele szczegółów- trzeba wykończyć dom i urządzić go tak, żeby wygodnie i komfortowo się w nim mieszkało. Wiele osób na tym etapie zastanawia się, nad zamontowaniem zmiękczacza wody. Inaczej nazywa się go uzdatniaczem.

Argumentów przemawiających za zamontowaniem uzdatniacza jest sporo. Wśród nich możemy wymienić:

  • smaczniejsze posiłki i napoje
  • większy komfort użytkowania jeśli chodzi o kąpiele- zmiękczona woda mniej wysusza skórę
  • mniejsze zużycie urządzeń, które mają kontakt z wodą- między innymi zmywarki, pralki czy sieci CO. Dzięki temu, że w wodzie jest mniejsza zawartość kamienia, nie osadza się on na częściach urządzenia przez co zwiększa ich żywotność.
  • Mniejsze zużywanie proszku do prania oraz płynu do zmiękczania tkanin
  • W przypadku zmiękczonej wody nie trzeba stosować soli do zmywarek
  • łatwiejsze i szybsze czyszczenie glazury, terakoty i innych elementów, które mają styczność z wodą. Na tych płaszczyznach osadza się mniej kamienia z wody, bo mniej go tam jest.

Jak widać, uzdatniacze wody mają bardzo dużo korzyści. Znajdują one zastosowanie nie tylko w domach jednorodzinnych ale także w mieszkaniach czy kotłowniach. Co istotne uzdatniacze można montować w już istniejących instalacjach ale także w instalacjach nowych. Koszta takiego urządzenia waha się od 400 do 600zł. Konieczne jest też stosowanie soli, jej koszt to ok 40zł za 25kg. A jak z rozmiarami takiego urządzenia? NA rynku mamy szeroki wybór firm, oferujących uzdatniacze, zależnie od firmy różnią się one trochę wymiarami. Jednak wszystkie z nich są

Jeśli jeszcze nie macie w swoim domu uzdatniacza, warto rozważyć opcję zamontowania takiego urządzenia,.