Jeśli planujesz remont mieszkania i ciekawi cię jak w swojej aranżacji uwzględnić tapety ścienne to być może zainspiruje cię dzisiejszy materiał.

Aktualnie w wielu profesjonalnych aranżacjach wnętrz uwzględnia się rozmaitego rodzaju tapety na ścianę. Nie ma się co temu dziwić, przecież tapeta może w niezwykły sposób odmienić każde wnętrze. Możliwości tapet są praktycznie nieskończone, granice ich wykorzystania definiuje tylko wyobraźnia nasza albo zatrudnionego projektanta wnętrz oraz rzecz jasna budżet przeznaczony na zakup tapet naściennych.

Jakiego kosztu się spodziewać
Różnorodność cen tapet do domu jest niezwykle duża. Możemy kupić tapety już nawet za 25 złotych za paczkę w ofertach w marketach budowlanych oraz w internetowych sklepach oferujących tapety. Po przeciwległej stronie skali znajdują się ekskluzywne dekoracje ścienne wyprodukowane np. z włókien szklanych, lub panele ścienne – koszty tego typu tapet sięgają kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Najwięcej osób remontujących mieszkanie nie będzie jednak chętna kupować aż tak ekskluzywnych tapet.

Producenci tapet dekoracyjnych
Wiemy, że dużo ludzi wybiera tapetę nie po prostu wyszukując pasujący dekor, ale dokładnie z oferty jednego konkretnego producenta. Niejednokrotnie jest tak, że odpowiada komuś styl ukazywany przez różnych projektantów tapet. Lub kogoś mogła zachwycić pojedyncza wybrana kolekcja jakiejś marki. W Polsce znajdziemy m.in. firmy: Casadeco, Erismann, DecoPrint, Trendstter Studio, Wallquest, Deco4walls i Boras Tapeter .

 

Tapety we wzory
Liczne wzory geometryczne dodatkowo dają niezwykłe możliwości aranżacyjne. Do tych najmodniejszych jakby nie patrzyć figur geometrycznych należą tapety w paski. Tapety tego gatunku mają na prawdę sporo zastosowań. Doskonale spiszą się słoneczne, pastelowe ciepłe duże paski w projekcie jasnej sypialni. Natomiast wąskie kolorowe paseczki potrafią dać wnętrzu niepowtarzalnego nietuzinkowego stylu.

Wiele zależy rzecz jasna od tego jaką aranżację pragniemy wykonać.