Ponieważ w Polsce budownictwo jednorodzinne dalej utrzymuje się na dosyć wysokim poziomie, o domach i ich projektach mówi się w sieci. Jednym z popularnych wątków podnoszonych od czasu do czasu na forach internetowych jest kwestia wyboru projektu domu – a mianowicie: zdecydować się na typowy, gotowy projekt domu czy może znaleźć zaufanego architekta i zlecić mu wykonanie projektu indywidualnego – całkowicie dopasowanego do naszych potrzeb. Na którą opcję byście się zdecydowali?

Większość wybiera projekt gotowy

Dlaczego większość inwestorów decyduje się jednak na wybór projektu gotowego? Nie chodzi tutaj tylko o kwestię kosztów (projekt indywidualny może być nawet dziesięciokrotnie droższy), ale raczej o względy praktyczne. Jednym z głównych czynników przemawiających bowiem za wyborem gotowego projektu jest fakt, że na ogół są one lepiej dopracowane, staranniej przemyślane, a co za tym idzie – łatwiejsze w późniejszej realizacji. Oczywiście tutaj warto pamiętać o tym, że konieczny jest wybór odpowiedniej sprawdzonej pracowni.

Projekty typowe są sprawdzone przez budowniczych. Często jest bowiem tak, że architekci projektujący dany dom, pod wpływem sugestii inwestorów opracowują kolejne, usprawnione wersje projektu. Dzięki temu budowa domu może przebiegać sprawniej, a i samo wnętrze domu jest bardziej praktyczne w życiu codziennym.

Poniżej kilka przykładowych projektów domów.

Projekt domu Opałek 2N

Projekt domu Opałek 2N

Projekt domu Żwirek N

Projekt domu Żwirek N

Projekt domu maja

Projekt domu maja

Projekt domu Tomcio 2g

Projekt domu Tomcio 2g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystkie powyższe projekty domów pochodzą ze strony dominanta.pl.