architecture-608158_960_720

Metalowe elementy w wystroju wnętrz to codzienność. Możemy je znaleźć szczególnie we wnętrzach industrialnych, które lubią metal. Jego zastosowanie jest tak szerokie, jak szeroka jest wyobraźnia ludzi. I chociaż do niedawna jeszcze było go niewiele w wystrojach wnętrz, to teraz cieszy się ogromną popularnością.

Metalowe elementy- lampy

Najpopularniejszym elementem metalowym w wystroju wnętrza jest żyrandol. Ich kształty, wzory i kolory mogą być najróżniejsze. Poza typowymi żyrandolami umiejscowionymi pod samym sufitem możemy także zdecydować się na dużą, zwisającą, metalową lampę. Świetnie spiszą się np. jako dodatkowe źródło światła nad stołem kuchennym. Dużą popularnością cieszą się także oprawki na lampki znajdujące się w łazienkach czy pokojach- także wykonane z metalu. Często jest to stal błyszcząca i stal szczotkowana. Co ciekawe takich modeli nie spotyka się już tylko w łazienkach, gdzie do tej pory występowały. Coraz częściej wkomponowane są w nowoczesne wystroje salonów, sypialni czy innych pomieszczeń. Takie wzory możemy kupić zarówno z sklepach stacjonarnych- marketach budowlanych, i specjalnych sklepach z oświetleniem- sklepach internetowych.

Okucia mebli

O tym, że styl retro i vintage wrócił do łask nie trzeba nikogo przekonywać. Wraz z nim swoje drugie życie zyskały stare meble. Bardzo często, są to już zużyte, nie modne wzory, które po odnowieniu- często odmalowaniu czy oklejeniu, zyskują nowe życie. Takie okucia, montowane na narożniki szafek czy komód, można kupić nawet w marketach budowlanych. Dlatego jeśli mamy stare meble, mamy trochę umiejętności manualnych to warto nie dużym kosztem dać im drugie życie.

Jeśli dysponujemy trochę większą ilością pieniędzy możemy zdecydować się na gotowe meble z okuciami. Firmy prześcigają się ze wzorami takim mebli. Możemy zamówić wyposażenie całych pomieszczeń- np. kuchni pod wymiar. Możemy także zamówić np. komody do salonu, idealnie wymiarowo dopasowane do naszych potrzeb po względem rozmiaru czy koloru.

Kiedyś uważało się, że meble z takimi elementami czy całe wykonane z metalu wyglądają ciężko i szpecą wnętrze. Jednak dobrze wyszlifowana powierzchnia szafek świetnie odbija światło dzięki czemu wnętrza zamiast być ciężkie, nabierają lekkości i dostają potężną dawkę światła.

Podłoga z metalu

Bardzo nowatorskim rozwiązaniem jest metalowa podłoga. Jakie są jej główne zalety?

Przede wszystkim taka podłoga jest bardzo odporna na uszkodzenia i zniszczenia. Nie musimy się obawiać, że jeśli coś ciężkiego spadnie nam na podłogę powstanie odprysk- jak to zdarza się często przy terakocie. Dodatkowo taka podłoga jest wygodna w utrzymaniu czystości dlatego jest tym bardziej praktyczna jeśli w domu mieszkają dzieci.

Metal w kuchni

Z metalem w kuchni można się spotkać był już jakiś czas temu. Metalowe pojemniki, ociekacze, koszyki na owoce czy inne dodatki są dostępne w sklepach już od dłuższego czasu. Jednak świetnym rozwiązaniem okazuje się też wykonanie blatu kuchennego ze specjalnego metalu. Ten trwały materiał świetnie nada się jako blat roboczy dla fanów kuchni. Nie straszne mu są gorące garnki czy woda a gładka powierzchnia sprawia, że utrzymanie higienicznej czystości jest niezrównanie łatwe- a przecież o to nam chodzi w miejscu, w którym przygotowujemy posiłki.

 Schody i balustrady z metalu

Jeszcze do niedawna metalowe schody kojarzyły się z zakładami produkcyjnymi czy halami magazynowymi. Teraz jest to nieodłączny element wielu aranżacji nowoczesnych wnętrz i co ciekawe- świetnie się w nie wpasowuje. Schody z ciekawie wykonanymi frezami, ciekawą strukturą czy odcieniu metalu wyglądają bardzo imponująco i dostojnie. I podobnie jak w przypadku mebli z metalu- rozjaśniają wnętrze przez odbijane światło i są wygodne w utrzymaniu czystości.

W temacie metalowych elementów wnętrz, nie sposób nie wspomnieć o balustradach. Balustrady ze stali nierdzewnej do element, który towarzyszy schodom, tarasom i balkonom od wielu lat. Do tej pory najczęściej takie balustrady stosowane były na zewnątrz domu- na schodach prowadzących do drzwi czy właśnie na balkonach. Teraz coraz częściej można spotkać takie balustrady w domach. Mamy do wyboru całą paletę ciekawych wzorów- rozpoczynając od balustrad ze stali nierdzewnej do samodzielnego montażu aż do kutych, pięknie zdobionych balustrad robionych na prywatne zamówienie. W materii tego co wybierzemy ogranicza nas tylko wyobraźnia no i niestety nasz portfel.

img_1229 kel_met_6

Metalowe elementy to w dzisiejszych czasach wyznacznik stylu i elegancji. Dobrze dobrane wzory dodadzą wnętrzu smaku i wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Nowoczesność i lekkość takich rozwiązań zachwyci każdego.