Kiedy zaczynamy projektować nasza łazienkę, czy to nową czy planując remont, stajemy przed pytaniem- zamontować wannę czy prysznic? Problemu nie ma, kiedy mamy łazienkę na tyle dużą, że mieści się w niej jedno i drugie. Problem zaczyna się wtedy kiedy musimy zdecydować się na jedno urządzenie. Co więc wybrać?

Kabina prysznicowa

Trzeba przyznać, ze i jedno urządzenie i drugie ma swoich zwolenników. Znajdą się tacy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez kabiny prysznicowej oraz tacy, którzy wolą wannę. Większość osób jednak cierpi na brak czasu, a czas spędzony w łazience chce skrócić do minimum. Tutaj świetnym rozwiązaniem okaże się typowa kabina prysznicowa. Możemy zdecydować się na klasyczną wersję z brodzikiem- takie modele są najbardziej popularne i jednocześnie najtańsze. Stosunkowo szybko i bezinwazyjnie się je montuje a dostępne są w marketach budowlanych i sklepach internetowych. Drugie rozwiązanie to kabina prysznicowa z odpływem liniowym. Taki opływ zamontowany jest bezpośrednio w płytkach w podłodze. Takie rozwiązanie jest dobre, bo odpływ nie rzuca się w oczy a łazienka wygląda bardzo nowocześnie. Jednak montaż takiej kabiny wraz z wykonaniem odpływu liniowego wymaga więcej doświadczenia a co za tym idzie jest bardziej czasochłonny i droższy niż montaż zwyczajnej kabiny z brodzikiem. Jeśli decydujemy się na kabinę to warto wybrać model o większych wymiarach- o ile taki zmieści się w naszej łazience. Dobrze, jeśli będziemy mieli swobodę ruchów w takiej kabinie- wtedy łatwiej się zrelaksować. Jeśli zależy nam na dodatkowych funkcjach kabiny to w tym momencie mamy ich aż nadto. Możemy wybrać kabinę z hydromasażem, słuchawką ruchomą, umieszczoną na ścianie czy deszczownią usytuowaną w suficie. Ponieważ konkurencja na rynku kabin jest bardzo duża, producenci decydują się także na montaż radia czy nawet telewizora w celu ułatwienia i umilenia czasu korzystania z łazienki.

 Wanna z parawanem czyli 2 w 1

Wanny też mają swoich zwolenników. Wiele osób nie wyobraża sobie nic lepszego niż gorąca kąpiel po ciężkim dni. Wanna sprawa się też w zimie, kiedy częściej doskwierają nam niskie temperatury. Dodatkowo w wannie mamy większą możliwość zrelaksowania się i spędzenia w niej większej ilości czasu. Jednak nie zawsze będziemy mieć czas na wylegiwanie się w wodzie. Wydawało by się, że w takiej sytuacji niezbędna była by kabina prysznicowa. Ale nie koniecznie. Świetnym rozwiązaniem z połączeniu kabiny i wanny jest zamontowanie do kabiny parawanu nawannowego. To szklana ścianka, pozwalająca na wzięcie prysznicu w wannie bez ryzyka zalania całej łazienki. Takie parawany nawannowe można kupić w sklepie http://www.sklepkati.pl/

aquaform-novum-7-parawan_29226

A teraz mała ciekawostka. Jak się powszechnie uważa Japonia to kraj, w którym ludzie wymyślają często dziwne rzeczy. Jednak to, że są dziwne nie zawsze oznacza, że są niepraktyczne. Obejrzyjcie ten krótki filmik a zobaczycie japońską łazienkę, która nie dość, że jest praktyczna to jeszcze oszczędna.